Glutathione

110
150
Duration: 40 min

Glutatioon on üks võimsamaid teadaolevaid antioksüdante, mis vastutab meie nooruse, ilu, aktiivsuse ja hea enesetunde eest. Glutatioon võitleb kehas aktiivselt vabade radikaalidega, aidates ennetada mitmete haiguste, sh halvaloomuliste kasvajate teket.

glutation

Glutathione

Seega kaitseb glutatioon antioksüdantse toime kaudu meie immuunsüsteemi.
Glutatiooni osakaal antioksüdantsetes protsessides on ülioluline. Selle aine defitsiit organismis võib põhjustada tõsiseid terviseprobleeme: südame-veresoonkonna haigusi, pahaloomulisi kasvajaid, Alzheimeri ja Parkinsoni tõbe. Glutatiooni defitsiidi korral võivad tekkida immuunsüsteemi häired: kroonilised põletikud, kroonilise väsimuse sündroom, astma, suhkurtõbi, artriit.

Kuigi meie organismis on glutatioonisünteesi mehhanism olemas, toimib see vanuse kasvades järjest halvemini. Seda protsessi mõjutavad ka stress, negatiivsed keskkonnamõjud, kahjulikud harjumused ja vale toitumine.
Glutatioon stimuleerib muu hulgas teiste antioksüdantide – C- ja E-vitamiini ning beetakaroteeni – tegevust. Antioksüdandid mõjutavad kõiki organismi süsteeme: immuunsust, närvi-, seede- ja hingamiselundkonda. Glutatioon on asendamatu osaline kõikides ainevahetus- ja biokeemilistes protsessides.

Glutatioonil on lisaks veel ka noorendav toime. See toetab naha turgorit ja tervet jumet, vähendab pigmentatsioonihäireid, ahendab poore ja helestab nahka. Seegi pole veel kõik – glutatioon soodustab une kvaliteeti ja mõjub närvisüsteemi rahustavalt.

Tõhusaim viis glutatiooni viimiseks rakkudesse on veenisisene meetod. Vereringesse sattudes hakkab antioksüdant organismi kohe taastama ja noorendama. Mõju on märgatav kohe pärast protseduuri: nahatoon on paranenud, tekib meeldiv kergusetunne, lisandunud on uut energiat ja pea muutub selgemaks.